• +90 252 393 8122
  • info@egenetbilisim.com
  • Sektörde 25 Senelik Deneyim!
Thumb

Marin Güvenlik Sistemleri

Bodrum marin takip ve güvenlik sistemleri; Konuya ilişkin daha detaylı bilgi almak ve ürünlerimizi incelemek için ofsimizi ziyaret edebilirsiniz.
Yat ve teknelerin hırsızlara karşı korunması için çeşitli güvenlik sistemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik sistemleri kamera aracılığıyla yatı ya da tekneyi sürekli izleme imkanı sağlar. Gerekli durumlarda da alarm devreye girer. Bu uygulamalarla yatlarda ve teknelerdeki hırsızlık olaylarının önüne geçilirken güvenlik sisteminin fonksiyonları sayesinde birçok duruma karşı önlem de alınmış olur. Marin takip ve güvenlik sistemleri yatınızın ya da teknenizin takibini sağlamanıza imkan tanıyan yüksek kaliteli ürünler üretirken bir yandan bu ürünler için servis, bakım ve tamir gibi hizmetler vermektedir. Alarm sistemleri yatlar ve tekneler için özel olarak geliştirilmiştir. Tüm tehlikeleri gözlemleyen ve kaydeden bu sistem oluşabilecek arızalara karşı da uyarıcıdır. Herhangi bir sorun olduğunda sistem otomatik olarak devreye girmektedir.

Yangına karşı güvenlik sağlar

Kullanılan yangın ve duman dedektörleriyle birlikte duman algılandığında sistem uyarılır. Sisteme tanımlanan telefonlar aranır ya da mesaj gönderilir. Bu algılayıcı sistem sayesinde tekneler ve yatlar yedi yirmi dört güvende kalır.

Hırsızlara karşı güvenlik sağlar

Teknenin ya da yatın girişine yerleştirilen kablosuz manyetik bir sensör ve ana bölgeye yerleştirilen hareket algılayıcı dedektör güvenlik sağlamaktadır. Bu dedektörlerin sayısı teknenin ya da yatın büyüklüğüne göre çoğaltılabilir. Teknelerin giriş kilidi evlerin kilidine kıyasla daha zayıftır. Bu sebeple teknelere hırsız girmesi daha kolaydır. Alarm sistemleri tekneye herhangi birinin girmesi durumunda tekne sahibine haber vermektedir.

Dışarıdaki kişinin teknedeki kişilerle konuşmasına imkan verir

Alarm sistemi içerdiği mikrofon ile kabindeki seslerin duyulmasına imkan sağlamaktadır. Tekne sahibi dilerse teknedeki kişilerle konuşabilir. Herhangi bir zamanda tekneyi dinlemek de mümkündür.

Telefonları arar ve mesaj gönderir

Sistem programlanan ya da sisteme kaydedilen telefon numaralarını arayabilme özelliğine sahiptir. Öte yandan sistemin uzaktan kumandayla kapatılması halinde sisteme tanımlanmış olan telefon numaralarına mesaj gönderilir. Alarm sistemleri hangi algılayıcının hangi alarmı ürettiğini yazan mesajlar göndermektedir. Bu mesajlar “hırsız” ya da “yangın” şeklindedir.

SOS düğmesi içerir

Alarm sisteminde SOS düğmesi bulunmaktadır. Herhangi bir durumda bu düğmeye basıldığı takdirde önceden belirlenmiş olan telefon numaralarına otomatik olarak mesaj gönderilir. Bu sayede teknedeki insanların güvenliği sağlanırken cep telefonlarının kullanılmadığı durumlarda yardım istenebilir.

Uzaktan kumanda edilebilir

Alarm sistemi uzaktan kumanda edilme özelliğine sahiptir. Bu sayede sistem açılabilir ya da kapatılabilir. Sistemi çalıştırmak oldukça kolaydır. Sistem uygulama üzerinden kurulabilir istenirse devre dışı da bırakılabilir. Bu özellik sayesinde sisteme dünyanın her yerinden işlem yapılabilmesi mümkündür.

Teknenin durumunu bildirir

Tekne hakkındaki uygulama aracılığıyla alarm sisteminden rapor istenebilmektedir. Örneğin GSM durumu ya da alarm durumu gibi detaylar öğrenilebilir. Bu sayede teknenin durumu ile ilgili güncel bilgi alınabilir.